Incredibil ce a scris Georgina Rodriguez dupa ce Portugalia a spulberat-o pe Elvetia fara Cristiano Ronaldo: "Ce pacat..."

publicat 2022-12-07 09:15:08 (Gazeta-Sporturilor)
Incredibil ce a scris Georgina Rodriguez dupa ce Portugalia a spulberat-o pe Elvetia fara Cristiano Ronaldo: Georgina Rodriguez (28 de ani), partenera lui Cristiano Ronaldo (37), s-a declarat dezamagita de faptul ca Ronaldo a fost lasat pe banca de rezerve la Portugalia - Elvetia 6-1, duel din optimile Campionatului Mondial. Cristiano Ronaldo, capitanul si marea vedeta a Portugaliei, a inceput meciul... ...continuare.

N-are meciuri nici la tineret, dar MM Stoica il propune la nationala mare: "E piesa de baza la noi"

publicat 2022-12-07 08:45:09 (Gazeta-Sporturilor)
N-are meciuri nici la tineret, dar MM Stoica il propune la nationala mare: Mihai Stoica (57 de ani), managerul general de la FCSB, spune despre Adrian Șut (23 de ani), mijlocas defensiv, ca ar putea fi o solutie pentru echipa nationala de seniori. Accidentat in prima parte a sezonului, Șut a absentat vreme de doua luni. De cand s-a refacut, si-a recapatat statutul de... ...continuare.

Cristiano a raspuns pe fuga in legatura cu transferul la Al-Nassr, dat ca si facut de Marca

publicat 2022-12-07 08:30:10 (Gazeta-Sporturilor)
Cristiano a raspuns pe fuga in legatura cu transferul la Al-Nassr, dat ca si facut de Marca Cristiano Ronaldo (37 de ani) i-a transmis unui jurnalist, dupa Portugalia - Elvetia 6-1, ca "nu e adevarat", atunci cand a fost intrebat daca va merge la Al-Nassr, in Arabia Saudita. Luni, pe 5 decembrie, cotidianul madrilen Marca a anuntat ca portughezul Cristiano Ronaldo va semna cu echipa... ...continuare.

Remus Raureanu la GSP LIVE » Urmareste emisiunea aici

publicat 2022-12-07 08:00:10 (Gazeta-Sporturilor)
Remus Raureanu la GSP LIVE » Urmareste emisiunea aici Costin Ștucan vine cu o noua emisiune marca GSP LIVE, in aceasta dimineata, de la 09:01.  Remus Raureanu e in direct din Qatar si vine cu cele mai importante noutati de la Campionatul Mondial.  Urmareste emisiunea pe Facebook, pe Youtube, dar si pe site-ul Gazetei Sporturilor.  ...continuare.

Cupa Romaniei Betano, grupa D » Hermannstadt - Chindia Targoviste, Ocna Mures - Minaur Baia Mare si FC Arges - CS Universitatea Craiova sunt meciurile decisive

publicat 2022-12-07 03:00:14 (Gazeta-Sporturilor)
Cupa Romaniei Betano, grupa D » Hermannstadt - Chindia Targoviste, Ocna Mures - Minaur Baia Mare si FC Arges - CS Universitatea Craiova sunt meciurile decisive Grupa D din Cupa Romaniei Betano isi afla astazi configuratia finala. De la ora 17:00, liveTEXT pe GSP.ro, sunt programate partidele FC Hermannstadt - Chindia Targoviste, Ocna Mures - Minaur Baia Mare si FC Arges - CS Universitatea Craiova. ... ...continuare.

Cristiano Ronaldo, suparat dupa Portugalia - Elvetia » Ce a facut in timp colegii se bucurau pe gazon

publicat 2022-12-07 00:15:08 (Gazeta-Sporturilor)
Cristiano Ronaldo, suparat dupa Portugalia - Elvetia » Ce a facut in timp colegii se bucurau pe gazon Desi Portugalia s-a calificat triumfator in optimile CM 2022, dupa 6-1 cu Elvetia, Cristiano Ronaldo a fost suparat la finalul partidei. Starul portughez de 37 de ani a inceput meciul ca rezerva, iar selectionerul Fernando Santos l-a introdus pe teren abia in minutul 72, moment in care stadionul... ...continuare.

Calificatele se decid azi » Lupta stransa in Grupa C din Cupa Romaniei Betano: U Cluj - Rapid si Farul - CFR Cluj sunt duelurile pentru calificare

publicat 2022-12-07 00:00:10 (Gazeta-Sporturilor)
Calificatele se decid azi » Lupta stransa in Grupa C din Cupa Romaniei Betano: U Cluj - Rapid si Farul - CFR Cluj sunt duelurile pentru calificare Echipele din Grupa C care vor merge in sferturile Cupei Romaniei se vor decide azi, de la ora 20:00. Primul meci al grupei incepe de la 14:00. CFR Cluj, U Cluj, Farul si Rapid sunt la egalitate dupa etape, 4 puncte, iar meciurile directe vor decide echipele care se vor califica. In celalalt meci... ...continuare.

Deja au inceput sa-l dezmembreze » Cea mai inedita arena de la CM 2022 ar putea fi folosita la alt Mondial

publicat 2022-12-06 23:30:08 (Gazeta-Sporturilor)
Deja au inceput sa-l dezmembreze » Cea mai inedita arena de la CM 2022 ar putea fi folosita la alt Mondial Cea mai inedita arena de la Campionatul Mondial 2022, "Stadium 974", urmeaza sa fie dezmembrata in zilele urmatoare. Construit din 974 de containere, dupa un proiect al arhitectului spaniol Mark Fenwick, stadionul a gazduit 7 partide la turneul final din Qatar, iar deja urmeaza sa fie distrus. ... ...continuare.

Tabloul complet al "sferturilor" de la Campionatul Mondial: ziua si ora de disputare » Marea favorita a bookmakerilor

publicat 2022-12-06 23:15:10 (Gazeta-Sporturilor)
Tabloul complet al Meciul Portugalia - Elvetia, scor 6-1, a stabilit tabloul complet al sferturilor de finala de la Campionatul Mondial de fotbal.  Programul complet al sferturilor de final de la Campionatul Mondial: ziua, ora de disputare si stadion S-au disputat deja 55 de meciuri la Campionatul Mondial din... ...continuare.

Tot stadionul l-a cerut pe teren! Fernando Santos l-a pedepsit pe Cristiano Ronaldo, insa a cedat la presiunea fanilor + cum a reactionat CR7 in momentul schimbarii

Tot stadionul l-a cerut pe teren! Fernando Santos l-a pedepsit pe Cristiano Ronaldo, insa a cedat la presiunea fanilor + cum a reactionat CR7 in momentul schimbarii Selectionerul Fernando Santos a surprins in partida cu Elvetia, 6-1, din optimile Campionatului Mondial, lasandu-l pe Cristiano Ronaldo pe banca. Starul Portugaliei a inceput meciul ca rezerva si a intrat in minutul 73, moment in care stadionul Lusail a erupt. Fanii portughezi au inceput sa-i... ...continuare.