REAL MADRID - CELTA VIGO 2-2 // FOTO Pas gresit in lupta cu Barcelona! Cum arata ACUM clasamentul in La Liga

publicat 2020-02-17 00:01:07 (Gazeta-Sporturilor)
REAL MADRID - CELTA VIGO 2-2 // FOTO Pas gresit in lupta cu Barcelona! Cum arata ACUM clasamentul in La Liga Real Madrid a terminat la egalitate cu Celta Vigo, scor 2-2. Formatia lui Zinedine Zidane mai are un singur punct avans fata de rivala Barcelona. Celta a deschis rapid scorul, in minutul 7, pe contraatac. Iago Aspas a gasit pasa filtranta catre Smolov, iar rusul l-a invins elegant pe Courtois.... ...continuare.

LAZIO - INTER 2-1 // FOTO + VIDEO Ștefan Radu & Co. sunt la un punct de liderul Juventus!

LAZIO - INTER 2-1 // FOTO + VIDEO Ștefan Radu & Co. sunt la un punct de liderul Juventus! Lazio a invins-o pe Internazionale Milano, scor 2-1, in cadrul etapei #24 din Serie A. Ștefan Radu (33 de ani) a fost integralist la gazde. Clasamentul LIVE din Serie A Oaspetii au deschis scorul in minutul 44. Young, fotbalistul venit in aceasta iarna in Italia, l-a invins pe Strakosha cu un... ...continuare.

Sepsi SIC Sfantu Gheorghe a castigat Cupa Romaniei pentru a 5-a oara

publicat 2020-02-16 23:46:06 (Gazeta-Sporturilor)
Sepsi SIC Sfantu Gheorghe a castigat Cupa Romaniei pentru a 5-a oara Sepsi SIC Sfantu Gheorghe a castigat Cupa Romaniei la baschet feminin, dupa ce a invins in finala, duminica seara, pe FCC BC Arad, scor 80-67 (14-24, 35-12, 14-15, 17-16).  Covasnencele au inceput foarte slab partida, dupa primul sfert Aradul conducand cu 10 puncte. Pana la pauza mare, insa,... ...continuare.

DINAMO - FCSB 2-1 // Gigi Becali a trecut la represalii dupa esecul din Derby: "Circar! Nu mai prinde echipa! Trebuie sa-i transmit ceva si lui Vintila"

publicat 2020-02-16 23:31:07 (Gazeta-Sporturilor)
DINAMO - FCSB 2-1 // Gigi Becali a trecut la represalii dupa esecul din Derby: FCSB a pierdut derby-ul cu Dinamo, scor 1-2. Gigi Becali si-a criticat dur jucatorii imediat dupa meci.  Clasamentul LIVE din Liga 1 "Eu declar ce vreau, ca nu e interzis. Cum sa-i ajut eu pe adversari? Declaratiile mele au jucat pe teren? Eu de unde sa stiu ce se intampla? Coman, cand a... ...continuare.

DINAMO - FCSB 2-1 // Gigi Becali si-a distrus jucatorii dupa infrangerea din derby

publicat 2020-02-16 23:16:07 (Gazeta-Sporturilor)
DINAMO - FCSB 2-1 // Gigi Becali si-a distrus jucatorii dupa infrangerea din derby FCSB a pierdut derby-ul cu Dinamo, scor 1-2. Gigi Becali si-a criticat dur jucatorii imediat dupa meci.  Clasamentul LIVE din Liga 1 "Eu declar ce vreau eu, ca nu e interzis. Cum sa-i ajut eu pe adversari? Declaratiile mele au jucat pe teren? Eu de unde sa stiu ce se intampla? Coman, cand a... ...continuare.