Gigi Becali, reactie dura dupa calificarea dramatica a FCSB: N-avem echipa mare. Nu avem. Nu avem echipa de barbati adevarati

publicat 2018-08-17 00:30:10 (Romania-TV)
Gigi Becali, reactie dura dupa calificarea dramatica a FCSB: N-avem echipa mare. Nu avem. Nu avem echipa de barbati adevarati FCSB s-a calificat in minutele de prelungiri ale partidei, cand scorul era 1-1 si Hajduk era echipa calificata. Gnohere a reusit sa marcheze golul victoriei in minutul 93, atunci cand nimeni nu mai credea ca stelistii pot face minunea.  La finalul meciului, Gigi Becali a vorbit despre... ...continuare.

Nicolae Dica, dupa calificarea in prelungiri: Ne-a trecut glontul pe la ureche

publicat 2018-08-17 00:15:12 (Romania-TV)
Nicolae Dica, dupa calificarea in prelungiri: Ne-a trecut glontul pe la ureche "Ne-a trecut glontul pe la ureche, dar bine ca am avut incredere, ca am crezut ca putem sa ne calificam. Este normal sa fie veselie, mai ales ca am reusit sa castigam in minutul 93. Minusul este ca pe faza defensiva le-am dat celor de la Split ocazia sa duca mingea. Dar sunt lucruri bune pe care... ...continuare.

Persoane inarmate au atacat serviciile de informatii afgane

publicat 2018-08-17 00:00:14 (Romania-TV)
Mai multi indivizi inarmati au atacat un centru al serviciului de informatii din Afganistan. Hashmat Stanekzai, purtatorul de cuvant al Politiei de la Kabul, a declarat ca atacatorii folosesc diverse tipuri de arme, intre care si lansatoare de grenade antitanc. Agresorii s-au baricadat intr-o... ...continuare.

Dragos Nedelcu, umplut de sange de fanii FCSB. O bucata de scaun aruncata din tribune l-a lovit in fata VIDEO

Dragos Nedelcu, umplut de sange de fanii FCSB. O bucata de scaun aruncata din tribune l-a lovit in fata VIDEO Incidentul a avut loc in minutul 52, dupa ce FCSB a primit lovitura de la 11 metri din care Harlem Gnohere avea sa deschida scorul un minut mai tarziu. Mijlocasul in varsta de 21 de ani se afla in multimea de jucatori atunci cand a fost lovit de o bucata dintr-un scaun rupt aruncata din zona in... ...continuare.

REZULTATE LIGA EUROPA: Zenit, 8-1 in returul cu Dinamo Minsk, dupa ce in tur pierduse cu 0-4. Ce au facut romanii

REZULTATE LIGA EUROPA: Zenit, 8-1 in returul cu Dinamo Minsk, dupa ce in tur pierduse cu 0-4. Ce au facut romanii Fotbalistul echipei Ludogoret Razgrad, Claudiu Keseru, a inscris un gol in meciul terminat la egalitate, joi, in deplasare, scor 1-1, cu echipa Zrinjski Mostar, in mansa secunda a turului trei preliminar al Ligii Europa. In tur, scorul a fost 1-0 pentru echipa bulgara, care a obtinut calificarea... ...continuare.

ROMAN condamnat pentru servicii financiare si arme oferite gherilelor FARC pentru a ucide americani

publicat 2018-08-16 23:30:20 (Romania-TV)
ROMAN condamnat pentru servicii financiare si arme oferite gherilelor FARC pentru a ucide americani Cristian Vintila, in varsta de 47 de ani, a oferit FARC arme si servicii financiare "care ar fi fost folosite pentru a ucide cetateni americani", potrivit documentelor instantei, citate de ICE. Pentru aceste fapte, el a fost condamnat la 48 de luni de inchisoare. Politia din Muntenegru l-a... ...continuare.

Bomba in Liga Europa, CFR Cluj a scapat de Legia Varsovia. Ardelenii joaca in play-off cu Dudelange, din Luxemburg VIDEO

Bomba in Liga Europa, CFR Cluj a scapat de Legia Varsovia. Ardelenii joaca in play-off cu Dudelange, din Luxemburg VIDEO Dudelange s-a calificat in play-off cu scorul general de 4-3, dupa ce castigase cu 2-1 in Polonia si a facur 2-2 joi seara, pe teren propriu. Surpiza este totata, tinand seama de faptul ca Legia Varsovia este campioana en-titre a Poloniei, in timp ce Dudelange este un mic oras de 20.000 de... ...continuare.

Ministrul de Interne, vizat de dispozitive explozive

publicat 2018-08-16 23:15:09 (Romania-TV)
Ministrul de Interne, vizat de dispozitive explozive Un birou al partidului Liga (de extrema dreapta, anti-imigratie), aflat la guvernare, a fost vizat de dispozitive explozive, informeaza joi agentia de presa italiana ANSA. "Ei incearca sa ne opreasca, dar indivizii violenti si infractorii nu ne sperie", a scris pe Twitter vicepremierul si... ...continuare.

Cascaval de casa

Cascaval de casa Mod de preparare Cascaval de casa Punem laptele la fiert, iar branza de vaci o maruntim la robotul de bucatarie. Cand laptele incepe sa fiarba adaugam branza de vaci si amestecam mereu cu o lingura de lemn. Lasam pe foc in jur de 5 minute pana se formeaza zerul. Luam de pe foc si punem branza la... ...continuare.