Medalii pentru Romania la scrima! Tiberiu Dolniceanu si Bianca Pascu pe podium la Cupa Mondiala

publicat 2019-03-23 19:00:22 (Gazeta Sporturilor)

Medalii pentru Romania la scrima! Tiberiu Dolniceanu si Bianca Pascu pe podium la Cupa Mondiala Sabrerii Bianca Pascu, 30 de ani, si Tiberiu Dolniceanu, 30 de ani, au cucerit bronzul la ultima etapa din Cupa Mondiala desfasurata la Sint-Niklaas, Belgia (feminin) si Budapesta, Ungaria (masculin). Bianca Pascu a pierdut dramatic, 14-15, semifinala cu rusoaica Olga Nikitina, dupa ce a condus cu 14-11 pe final. România va trage mâine si în proba pe echipe unde Bianca va evolua alaturi de Sabina Martis si Andreea Lupu. ...

ASTRA GIURGIU - CFR CLUJ 2-2 // Sa radem cu Denis Alibec » Cum a raspuns cand a fost intrebat ce adversar vrea in finala :D
ASTRA GIURGIU - CFR CLUJ 2-2 // Scandal la Giurgiu » Dan Petrescu s-a luat la cearta cu un jurnalist: "Probabil a incercat sa ma intimideze"
ASTRA - CFR CLUJ 2-2 » Dan Petrescu, acuze directe: "Astra joaca doar cu CFR. Va fi in vacanta cu Steaua"
ASTRA GIURGIU - CFR CLUJ 2-2 // Dan Petrescu a criticat evolutia lui Alex Ionita: "Toti jucatorii alergau, doar el nu"
Dan Petrescu, acuze directe: "Astra joaca doar cu CFR. Va fi in vacanta etapa viitoare, cu Steaua" + Isi critica un jucator
ASTRA GIURGIU - CFR CLUJ 2-2 // Camora se teme de Viitorul: "Joaca cel mai frumos fotbal" + De ce s-a ratat finala Cupei Romaniei
ATENȚIE, FOTO cu impact emotional // UPDATE Ultimele detalii despre starea lui Omrani » Atacantul CFR-ului a fost dus la spital dupa ce s-a prabusit pe teren
ATENȚIE, FOTO cu impact emotional » Omrani s-a prabusit pe teren! A fost urcat de urgenta in ambulanta
ASTRA - CFR CLUJ // FOTO Billel Omrani s-a prabusit pe teren in prelungirile semifinalei de Cupa Romaniei! A fost urcat de urgenta in Ambulanta
FOTO Faza controversata in Astra - CFR Cluj » Ardelenii au cerut penalty la o intrare cu talpa
Horia Sabo tot mai aproape de Dinamo » Și-a anuntat plecarea de la Poli Iasi: "Imi cumpar clubul meu!"
Zinedine Zidane surprinde: Liga Campionilor nu e obiectivul Realului pentru sezonul urmator » Care e visul antrenorului francez
VIDEO Moment antologic inainte de Astra - CFR Cluj » Ovidiu Hoban aproape de o accidentare stupida, toti colegii au ras de el
RAZVAN LUCESCU, CAMPION CU PAOK // GALERIE FOTO Razvan Lucescu l-a trimis accidentat pentru a ridica trofeul, iar sotia fotbalistului a replicat: "Am reusit!"
Chindia Targoviste - Academica Clinceni, liveTEXT de la 17:00 » Derby la promovare in Liga 2