MEXIC este ca si CALIFICATA in optimi la Mondial dupa VICTORIA cu Coreea de Sud

publicat 2018-06-23 22:00:12 (Puterea)

MEXIC este ca si CALIFICATA in optimi la Mondial dupa VICTORIA cu Coreea de Sud Nationala Mexicului a acumulat sase puncte si este ca si calificata in optimile Cupei Mondiale, dupa ce a invins selectionata Coreei de Sud, scor 2-1, in etapa a doua a grupei F a competitiei din Rusia. Golurile sud-americanilor au fost marcate de Carlos Vela in minutul 26, din penalty, si Javier Hernandez, in minutul 66 pentru Mexic, in timp ce petnru asiatici a redus din diferenta, in prelungiri, Son. Au evoluat echipele: Mexic: Ochoa - Salcedo, Moreno, Gallardo, Alvarez - Herrera, Guardado (Marquez '68) - Layun, Vela (Giovani dos Santos '77), Lozano (Corona '71) - Hernandez.