Niculescu joaca perfect la Hobart » Dupa ce a trecut de Jankovici, a mai facut o victima celebra

publicat 2017-01-10 09:00:05 (Gazeta Sporturilor)

Niculescu joaca perfect la Hobart » Dupa ce a trecut de Jankovici, a mai facut o victima celebra Monica Niculescu s-a calificat în sferturile turneului de la Hobart, dupa ce a învins-o pe Kristin Flipkens, locul 73 WTA. Românca, a treia favorita a turneului a învins-o pe bielorusa în doua seturi, scor 6-3, 6-2, dupa un meci care a durat putin peste o ora. Monica, locul 40 WTA, a facut câte doua break-uri pe set, suficiente pentru a se impune. În turul urmator, Niculescu se va duela cu învingatoarea meciului Ozaki - Safarova. ...

Blestem cu repetitie pentru Dinamo » Dupa infrangerea din finala cu CFR, dinamovistii pierd din nou dramatic la penalty-uri
Contra, necrutator cu jucatorii sai: "Cu asa joc, pierdem si finala Cupei Ligii. I-am acordat lui Patrick inca o sansa, dar sansele se termina"
Multescu anunta: "Acest jucator ar fi perfect pentru Barcelona" + Greseala facuta de antrenorul lui CSU Craiova
Mutu il atentioneaza pe Contra: "Trebuie sa vada de ce n-am castigat cu om in plus"
"Razboinicul" Baluta pune tunurile pe arbitraj: "Sper sa nu mai fim vanati de arbitri ca in meciul cu Dinamo"
Steliano Filip trage un semnal de alarma: "Avem o problema! N-am meritat sa ne calificam"
VIDEO Dialog savuros intre Halep si Cahill » Discurs de mare antrenor al australianului, reactie indiferenta a romancei: "Asta imi e caracterul!"
FOTO CSU Craiova a cerut penalty in repriza a doua cu Dinamo » Cum a judecat Hategan faza
FOTO CSU Craiova a cerut penalty in repriza a doua cu Dinamo » Hategan a luat alta decizie
Fiul lui Michael Schumacher rupe tacerea si vorbeste despre tatal sau pentru prima data
Real Madrid pune pe masa 115 milioane Euro pentru o supervedeta din Premier League!
Balint se arata sictirit de tot scandalul legat de echipa sa de suflet: "Din 2003, a aparut o echipa care a folosit abuziv numele Steaua"
Basarab Panduru s-a luat de Rivaldinho dupa o tentativa de pasa cu calcaiul: "Toti incearca, dar nu tuturor le iese"
Basarab Panduru s-a luat de Rivaldinho dupa incercarea de pasa cu calcaiul: "Toti incearca, dar nu tuturor le iese"