Respectul suprem » Desi grav bolnav, Óscar Tabárez va antrena nationala din Uruguay pana la 75 de ani si va deveni al treilea cel mai longeviv selectioner din istorie

publicat 2018-09-22 13:45:06 (Gazeta Sporturilor)

Respectul suprem » Desi grav bolnav, Óscar Tabárez va antrena nationala din Uruguay pana la 75 de ani si va deveni al treilea cel mai longeviv selectioner din istorie Oscar Tabarz, selectionerul uruguayan în vârsta de 71 de ani care sufera de neuropatie cronica, si-a prelungit contractul pâna în 2022. Niciun alt selectioner, nicaieri în lume, nu se mai bucura de un asemenea respect. Óscar Tabárez, de 12 ani pe banca Uruguayului (plus perioada 1988-1990), e grav bolnav, sufera de neuropatie cronica, o maladie ce îi afecteaza sistemul motor. ...

VIITORUL - SEPSI 2-3 // "Am jucat prost, e o infrangere usturatoare" » Inlocuitorul lui Hagi cauta explicatii pentru esecul cu Sepsi
Bratu comenteaza ultima decizie luata de Mircea Rednic: "Acel jucator si-a pierdut din repere" + noi dezvaluiri despre relatia cu Dan Nistor
VIITORUL - SEPSI 2-3 // Eugen Neagoe jubileaza dupa victoria superba cu Viitorul: "Suntem o echipa «grea», vom face asta in continuare"
FOTO Andrei Radu, mesaj special pentru Cristiano Ronaldo dupa Juventus Torino - Genoa, 1-1
VIITORUL - SEPSI 2-3 // EXCLUSIV Verdictul specialistului dupa decizia confuza a lui Coltescu: "Nu e penalty, dar e lovitura libera"
VIDEO + FOTO Camp Nou a amutit! Leo Messi, accidentare GROAZNICA in meciul cu Sevilla » A fost dus direct la spital
VIDEO + FOTO Camp Nou a amutit! Leo Messi, accidentare groaznica in meciul cu Sevilla » Camerele TV l-au surprins urland de durere
BARCELONA - SEVILLA, liveTEXT ACUM » Messi si Coutinho fac spectacol in primul sfert de ora
BARCELONA - SEVILLA, liveTEXT ACUM » Gol superb marcat in minutul 2
Reghecampf, umilit in Emirate! In minutul 23, echipa lui era condusa cu 0-3 » Cat s-a terminat meciul
Jose Mourinho si Maurizio Sarri, discutie intre patru ochi dupa Chelsea - United 2-2: "Nu trebuia sa reactionez asa"
JUVENTUS - GENOA 1-1 // Andrei Radu si colegii au bagat campioana in sedinta » Massimiliano Allegri: "Nu accept astfel de lucruri!"
Jose Mourinho si Maurizio Sarri, discutie intre 4 ochi dupa Chelsea - United 2-2: "Nu trebuia sa reactionez asa"