ATP ROMA. Surpriza majora: Rafael Nadal, eliminat in sferturi de jucatorul pe care il invinsese de noua ori in cariera

publicat 2020-09-20 00:45:07 (Gazeta Sporturilor)

ATP ROMA. Surpriza majora: Rafael Nadal, eliminat in sferturi de jucatorul pe care il invinsese de noua ori in cariera Rafael Nadal (34 de ani, 2 ATP), marele favorit al turneului de la Roma, a fost eliminat in sferturile de finala ale competitiei de la Foro Italico. Spaniolul n-a avut prea multe sanse in fata argentinianului Diego Schwartzman (15 ATP, 28 de ani, care l-a invins in doua seturi, scor 6-2, 7-5.  Invins in cele noua meciuri directe disputate pana acum cu Nadal, Diego Schwartzman a avut o evolutie entuziasmanta in partida de la Roma. ...

HERMANNSTADT - CRAIOVA 0-1. Oltenii, criticati si dupa victorii: "Foarte slab jocul! Nu te duce la titlul de campioana"
Hermannstadt - Craiova 0-1. Ruben Albes, dupa un octombrie de cosmar: "Uneori nu inteleg ceva"
Ladislau Boloni, prima victorie pe banca lui Panathinaikos » Vesti imbucuratoare din Grecia
Penalty contestat de Craiova in meciul cu Hermannstadt! Marcel Birsan nu a stat pe ganduri
Valeriu Iftime il "urecheaza" pe Croitoru: "A pierdut pe mana lui... Mi-e frica de retrogradare!"
VIDEO Mircea Lucescu ramane neinvins in Ucraina! Cum s-a descurcat portarul de 18 ani care va apara si contra Barcelonei
Erik Lincar, derapaj la adresa brigazii feminine care a condus Ripensia - Turris: "Cruce e pe tine! Du-te la Valcea, bea un vin cu sotul"
Adi Petre n-a spart nici azi gheata in Italia! Cate minute a jucat in Chievo - Cosenza
Sorin Paraschiv, declaratii dupa victoria cu Sepsi: "Suntem incantati de jocul echipei"
Panagiotis Deligiannidis, accidentat dupa Clinceni - Sepsi. A fost ajutat de un stward sa urce in autocar
Laszlo Dioszegi, declaratii dupa infrangerea cu Clinceni: "Mi se pare putin ciudat ce s-a intamplat la Astra"
Diego Maradona, marcat de coronavirus: "Sunt oameni care nu mai au ce manca. Am incredere ca Vladimir Putin va gasi vaccinul"
FOTO Te arunci in careu si primesti penalty! Greseala grava de arbitraj in Liga 1
VIDEO Un documentar despre Oscar Pistorius starneste noi controverse despre crima de Sf. Valentin care a socat lumea » De ce protesteaza familia iubitei ucise
Ce surpriza! Fostul idol din Ghencea renunta la fotbal si intra oficial in politica » Vrea sa fie senator