DERBY spectacol: Dinamo a invins FCSB dupa o partida cu mari emotii

publicat 2020-02-16 23:02:59 (Puterea)

DERBY spectacol: Dinamo a invins FCSB dupa o partida cu mari emotii Dinamo a castigat derby-ul cu FCSB, scor 2-1 in fata a 28.000 de suporteri pe Arena Nationala. Meciul a fost intrerupt de doua ori. Andrei Sin a deschis scorul in minutul 37, cu o executie fabuloasa. La finalul primei reprize, FCSB a primit o lovitura de la 11 metri, iar Florin Tanase a egalat. In repriza secunda, vicecampioana a jucat in 10 oameni, iar Dinamo a marcat golul victoriei prin Vali Lazar, minutul 62. Meciul a fost intrerupt pentru 10 minute din cauza suporterilor care au aruncat cu petarde pe teren.