FOTO Erling Haaland, dominant in derby-ul Leipzig - Dortmund! Doua goluri de mare atacant

publicat 2021-01-09 21:45:08 (Gazeta Sporturilor)

Borussia Dortmund s-a impus in deplasarea de la Leipzig, scor 3-1. Bayern profita de acest rezultat si ramane pe primul loc in Bundesliga.  Dupa o prima repriza slaba, in care Borussia nu a expediat nici macar un sut spre poarta lui Gulacsi, partea secunda a inceput in forta. Jadon Sancho (20 de ani) a deschis scorul in minutul 55, apoi a iesit la rampa Erling Haaland (20 de ani). ...

Eugen Neagoe vine cu vesti bune din tabara Astrei: "Ii multumim doamnei Nicolae"
Viorel Moldovan, dupa scorul de forfait cu Astra: "Concluzia e simpla"
EXCLUSIV Antrenorul roman din China e sigur pe ce spune: "Primele 5 echipe de aici iau titlul in Liga 1""
Antrenorul Parmei, reprosuri pentru Mihaila: "Ma astept la mai multe de la el"
Slavia Praga, echipa lui Nicolae Stanciu, scor neverosimil in Cupa Cehiei
Panathinaikos continua seria proasta » Ladislau Boloni, eliminat din Cupa, 2-4 la general!
EXCLUSIV Inca o problema pentru Ionel Gane! Un jucator important s-a accidentat si va rata meciurile cu Calarasi si Voluntari
Marius Șumudica si-a anuntat plecarea de la Rizespor: "Nu vreau sa-mi pierd viata pe banca!"
Costel Enache, discurs fara precedent: "Arbitrul trebuia sa ma trimita in tribune! Sa va spun de ce n-a facut-o"
Livingston - Rangers, liveSCORE ACUM » Ianis Hagi, pe banca de rezerve
Spectatori la Euro 2020! 25% din Arena Nationala, deschisa publicului » Decizia autoritatilor
CSM Volei Alba Blaj este din nou intr-o finala europeana
VIDEO + FOTO U Cluj - Viitorul Pandurii, scapat complet de sub control de arbitrul Andrei Antonie! Deciziile care au dinamitat finalul
Transfer la Viitorul! Anuntul lui Gica Popescu: "Am primit referinte bune despre el"
Acuzatii grave catre LPF si FRF: "Structuri de tip mafiot! Nu o sa accept niciodata asa ceva!"