Michael Leitch, capitanul Japoniei nascut in Noua Zeelanda sau strainul devenit simbol

publicat 2019-10-20 10:15:06 (Gazeta Sporturilor)

Michael Leitch, capitanul Japoniei nascut in Noua Zeelanda sau strainul devenit simbol Michael Leitch, capitanul Japoniei nascut in Noua Zeelanda, a reusit prin munca sa fie acceptat si venerat de una dintre cele mai inchise societati ale lumii. Echipa Japoniei este, cu siguranta, surpriza de la aceasta Cupa Mondiala. Cu patru victorii din tot atatea posibile intr-o grupa cu Irlanda si Scotia, niponii au reusit sa incalzeasca prin performanta lor inima franta a unei tari. ...

ROMANIA - UNGARIA 28-27, CORESPONDENȚA DIN JAPONIA // VIDEO Sonia Seraficeanu, revelatia din lotul "tricolorilor": "A fost un meci castigat cu inima"
ROMANIA - UNGARIA 28-27 // Declaratie incredibila a lui Kim Rasmussen, antrenorul Ungariei: "Este vina mea! In ultimele minute nu le-am putut spune fetelor decat «a, a, a, a»"
ROMANIA - UNGARIA 28-27 // Ungaria nu e prima victima! Cristina Neagu a mai condus Romania spre o revenire senzationala
ROMANIA - UNGARIA 28-27 // Ungaria nu e prima victima! Cristina Neagu a mai condus Romanie spre o revenire senzationala
CM Handbal // Ana Maria Iuganu, handbalista Romania: "Ma bucur de victoria noastra"
CM Handbal // Denisa Dedu si Sonia Seraficeanu, reactie dupa victoria romaniei
CM Handbal // Laura Pristavita, handbalista Romania: "Niciodata sa nu renunti"
CM Handbal // Crina Pintea, reactie dupa victoria la limita a romaniei: "Am avut incredere ca o sa inscrie Cristina"
ROMANIA - UNGARIA 28-27, CORESPONDENȚA DIN JAPONIA // VIDEO Laura Pristavita dezvaluie ce s-a intamplat la pauza: "Ne-am dat seama ca e ultima noastra sansa!"
ROMANIA - UNGARIA 28-27 // Kim Rasmussen, antrenorul Ungariei, furios pe arbitraj: "A fost o rusine ce s-a intamplat in ultimele minute!"
ROMANIA - UNGARIA 28-27 // Kim Rasmussen, la pamant dupa esecul dramatic: "E cel mai dezamagitor meci din cariera! Mi-e rusine, sunt dezamagit de mine!"
Betano ofera cote pentru show-urile live de la Vocea! Marii favoriti la trofeu
Pe cine a votat Sergiu Hanca pentru superlativele GSP
Sergiu Hanca, poveste cu Moldoveanu: "In 5 minute poti sa intri si sa dai gol"
Sergiu Hanca vorbeste despre mentalitatea la juniori: "In Romania, daca dai 2, 3 goluri, esti ridicat in slavi"