Romania, prada usoara pentru Norvegia. Mergem cu doua puncte in grupele principale si avem o misiune infernala pentru calificarea in sferturi

publicat 2021-12-08 01:01:11 (OnlineSport)

Romania, prada usoara pentru Norvegia. Mergem cu doua puncte in grupele principale si avem o misiune infernala pentru calificarea in sferturi Dupa victoriile cu Iran si Kazahstan, adversare din lumea a treia a handbalului feminin, pentru nationala Romaniei a venit adevaratul test la Campionatul Mondial impotriva Norvegiei, echipa care ne-a invins de o maniera categorica, scor 33-22.

Alte stiri de la OnlineSport:
De ce n-a mai ajuns Ladislau Boloni la echipa nationala
Promisiunea lui Ianis Hagi: "Voi reveni mai puternic"
Primul turneu la care va evolua Novak Djokovic dupa expulzarea din Australia
Sezon incheiat pentru Ianis Hagi. A fost operat dupa o accidentare la genunchi
Edward Iordanescu, oficial noul selectioner al Romaniei. Durata contractului si obiectivul fixat de FRF
Mutarea prin care Florin Tanase spera sa obtina transferul in strainatate
Botosani il transfera pe Racovitan in Polonia
Jonathan Rodriguez si Dusan Celar la Dinamo
Shapovalov a facut scandal la meciul cu Nadal: "Toti sunteti corupti". Dialog halucinant intre jucatorul canadian si arbitru
Tragedie la Cupa Africii. Opt oameni au murit inaintea unui meci al echipei gazda
Simona Halep in setul doi: "Nu mai pot sa respir.. Am ametit"
Rafael Nadal acuza stari de slabiciune si dureri in stomac sau piept. Cadere fizica in meciul cu Shapovalov