Surpriza uriasa in Bundesliga: Borussia pierde pe teren propriu cu FC Koln + Bayern a revenit de la 0-1, intr-o alta victorie de manual

publicat 2020-11-28 18:45:13 (Gazeta Sporturilor)

Surpriza uriasa in Bundesliga: Borussia pierde pe teren propriu cu FC Koln + Bayern a revenit de la 0-1, intr-o alta victorie de manual Borussia Dortmund a pierdut din nou in Budesliga si pierde contactul cu Bayern Munchen. Formatia lui Lucien Favre a pierdut pe teren propriu cu FC Koln, scor 1-2, in cea mai mare surpriza a etapei #9 din Bundesliga.  Tunisianul Ellyes Skhiri a fost cosmarul Borussiei in meciul de astazi. A reusit o "dubla" in minutele 9 si 60, iar Borussia n-a reusit decat sa marcheze golul de onoare, prin Thorgan Hazard, in minutul 74. ...

EXCLUSIV Nu toata lumea crede in varianta Nicolae Badea la Dinamo: "E prea destept ca sa revina. Fotbalul inseamna puscarie!"
Mutare spectaculoasa in Banie ┬╗ Alexandru Bourceanu la Craiova
Pep Guardiola mizeaza pe Super Premier, nu vrea Super Liga Europei: "Calitate, nu cantitate"
SEPSI - ASTRA 4-1. Dezamagit de victoria usturatoare cu Astra, Eugen Neagoe anunta transferuri: "Vor veni doi jucatori"
Analiza GSP ┬╗ Corneliu Papura si contrastele de la CS U Craiova. Antrenorul oltenilor, tare doar cu cei slabi
FOTO Faza controversata in Sepsi - Astra! A procedat corect Sebastian Coltescu?
Rapid si-a luat revansa intr-un amical ┬╗ A invins echipa care a eliminat-o din Cupa Romaniei
Ce a decis Astra in privinta lui Constantin Budescu dupa ce fotbalistul a anuntat ca vrea la FCSB
Istanbul Basaksehir - Rizespor, liveSCORE de la 18:00 ┬╗ Echipa lui Marius ╚śumudica infrunta campioana en-titre
Cristiano Ronaldo refuza milioanele arabilor ┬╗ De ce nu vrea starul portughez sa semneze contractul
Lovitura grea pentru Dinamo! Banca inchide toate conturile societatii lui Pablo Cortacero
17 titluri, 55 podiumuri, un derby. Monaco - Marseille, SuperMeciul zilei!
Andrea Pirlo se gandeste sa-l titularizeze pe Radu Dragusin in urmatorul joc din Serie A
Gigi Becali, ironizat in direct la TV: "Dennis Man sa nu mai dea goluri, risca sa nu se mai transfere"
Noi probleme la Australian Open ┬╗ Un sportiv s-a revoltat din cauza conditiilor: "E horror, toata lumea e ingrijorata"