UTA si FC Arges au promovat in Liga 1, Mioveniul joaca baraj. Turris a pierdut dramatic orice sansa, in ultima secunda

publicat 2020-08-02 22:16:55 (Romania TV)

UTA si FC Arges au promovat in Liga 1, Mioveniul joaca baraj. Turris a pierdut dramatic orice sansa, in ultima secunda FC Arges a obtinut in extremis promovarea, dupa ce Rapid a egalat-o pe Turris-Oltul Turnu Magurele in al saptelea minut al prelungirilor (90+7). Turris a deschis scorul prin Adrian Voicu (60), din lovitura libera, iar giulestenii, care aveau sanse mici de a reusi promovarea, au egalat tot in urma unei faze fixe, la ultima actiune a partidei, Amir Jorza inscriind in urma unei invalmaseli in careu. FC Arges a remizat acasa cu liderul UTA Arad, 1-1. Oaspetii au deschis scorul prin Alexandru Ionita I (40 - penalty), dar pitestenii au egalat dupa pauza prin tanarul Razvan Matis (53), cu un sut din voleu.

Alte stiri de la Romania TV:
Doi morti si 14 raniti, dupa un schimb de focuri la o petrecere din New York. Erau 100 de persoane
Avioane de lupta chineze intra in spatiul aerian al Taiwanului: "Nu este un avertisment, ci o repetitie pentru ocuparea Taiwanului"
A inceput protestul "anti-botnita". Oana Lovin, Codruta Cerva si Iosefina Pascal au venit cu funii
Gheorghe Cuzincu, profesorul genial al Romaniei, a murit la 79 de ani
FSLI: "Scolile se vor inchide, iar cursurile vor avea loc in scenariul rosu, online"
Preot mort in spital, inmormantat de o alta familie din greseala
Orban: A fost finalizata achizitia mastilor pentru persoanele defavorizate. Primarii sa le distribuie fara conditionari politice