"Sfert" de poveste in Cupa Germaniei » Fortuna s-a vazut egalata in '120+1, dar o panenka a trimis-o in careul de asi!

publicat 2024-01-31 09:15:06 (Gazeta Sporturilor)

Fortuna Dusseldorf, locul 5 in liga a doua germana, este prima semifinalista a Cupei Germaniei, dupa ce a castigat la loviturile de departajare un meci absolut spectaculos cu St. Pauli, liderul diviziei secunde. A fost 2-2 dupa 120 de minute de joc si 4-3 pentru Fortuna la penalty-uri. Primul sfert de finala din Cupa Germaniei a pus fata in fata doua echipe de liga a doua, pe liderul St. Pauli si Fortuna Dusseldorf, locul 5.St. ...

A anuntat ca vrea sa semneze imediat dupa ce FCSB a primit titlul: "Sa vedem cat ma doresc ei"
BOMBA la Dinamo inaintea finalei cu UTA » Conducerea are dubii privind identitatea un jucator transferat in iarna. L-ar fi transferat pe fratele sau geaman!
FCSB CAMPIOANA! » Jucatorii au sarbatorit cu sampanie impreuna cu fanii
FCSB CAMPIOANA! » Jucatorii, cu trofeul de campioni, au plecat cu autocarul pe strazile Capitalei
FCSB, in drum spre Ateneu » Autocarul de sarbatoare si-a inceput traseul
Mihai Pintilii, in extaz dupa decernarea medaliilor de campioni: "Nici n-a mai contat meciul, nu le-am zis nimic baietilor la pauza"
FCSB - CFR CLUJ 0-1 » Philip Otele, declaratii dupa golul marcat in poarta campionilor: "Pentru moment, viitorul meu este aici"
FCSB NU va fi cap de serie in turul doi din preliminariile Champions League! Rezultatul de azi a dat totul peste cap
Darius Olaru, in culmea fericirii: "Vom petrece cat ne tin picioarele"
Dinamo a castigat in fata Stelei si continua lupta pentru titlul de campioana
FCSB CAMPIOANA! » Florinel Coman cel mai aplaudat la festivitate
Bogdan Mara, declaratie spartana dupa FCSB - CFR Cluj 0-1: "Au dominat campionatul, insa ne pregatim de lupta!"
Fanii celor de la FCSB canta si asteapta plecarea autocarului campionilor
Florinel Coman, aparitie excentrica la decernarea medaliilor de campioni » A fost cel mai aplaudat jucator al ros-albastrilor
FCSB - CFR CLUJ 0-1 » Dan Petrescu, conferinta de presa dupa victoria feroviarilor: "Toate meritele sunt ale jucatorilor"