A marcat un eurogol, dar ramane cu picioarele pe pamant: "Un sut care intra o data la 100 de ani"

publicat 2024-02-28 07:45:11 (Gazeta Sporturilor)

A marcat un eurogol, dar ramane cu picioarele pe pamant: Alexandru Pop (24 de ani), atacantul Otelului, a oferit prima reactie dupa golul fabulos pe care l-a marcat in partida dintre echipa sa si CFR Cluj, terminata la egalitate, scor 2-2, in etapa #28 din Superliga.Varful a deschis scorul in minutul 36 dupa o executie impresionanta din lovitura libera. Clujenii au intors scorul, dar au fost egalati pe final, in minutul 96, dintr-o lovitura de la 11 metri transformata de Juri Cisotti (30 de ani). ...

Toti cu ochii pe telefoane ยป Bogdan Andone, despre salvarea in extremis: "Daca imi spunea cineva asta in ianuarie..."
Otelul Galati - FC Botosani 2-0. Bogdan Andone, conferinta de presa dupa infrangerea suferita in aceasta seara
Dinamo - UTA Arad 2-0. Capitanul "cainilor rosii", Razvan Patriche, bucuros dupa victoria in fata aradenilor: "A iesit soarele si pe strada noastra. Au fost sanse mici, dar am crezut in ele"
Andrei Nicolescu anunta: "Suntem departe de ce am prevazut. Trebuie sa facem o analiza serioasa"
Razvan Zavaleanu, bucuros ca dinamovistii au reusit sa prinda barajul: "Dinamo este favorita in orice meci, pentru ca istoria o obliga"
Jucatorul Craiovei a spus ce s-a intamplat in vestiar, dupa ce a intrat Mititelu: "E suparare mare"
"Pitbull-ul" Tony, dupa ce a salvat-o pe Poli Iasi: "Am luat snus ca sa ma calmez"
Dinamo - UTA Arad 2-0 ยป Ionut Lupescu, dupa victoria care o duce pe Dinamo la baraj: "Sper ca baietii sa aiba increderea necesara pentru cele doua meciuri"
Dinamo - UTA Arad 2-0. Andrei Nicolescu, declaratii dupa victoria contra aradenilor si situatia cu Edgar Ie : "Toti am picat in aceasta nebunie"
Dorinel Munteanu, dupa ce a trimis Botosaniul la baraj: "V-am spus toata saptamana"
Sarbatoare pe "Arc" ยป Fanii lui Dinamo au intrat pe teren ca dupa titlu si au scandat numele lui Mircea Rednic
Mircea Rednic isi ameninta jucatorii: "Vreau altceva daca isi doresc sa ramana la UTA. Eu nu ma joc"
FCU Craiova - Hermannstadt 1-3. Imaginile deznadejdii, oltenii retrogradeaza in Liga 2 ยป Mititelu a intrat peste jucatori in vestiar
FCU Craiova - Hermannstadt. Meciul este oprit 10 minute in urma incidentelor ยป Fortele de ordine pregatite sa intervina
Dinamo - UTA Arad. Suporterii dinamovisti sarbatoresc victoria cu aradenii lui Mircea Rednic, pe melodia lui S.A.R.S. - Perspektiva