Atletico Madrid elimina Inter Milano la 11 metri si lasa Italia fara echipa in sferturile Ligii Campionilor

publicat 2024-03-14 01:00:07 (OnlineSport)

Atletico Madrid elimina Inter Milano la 11 metri si lasa Italia fara echipa in sferturile Ligii Campionilor Echipa Atletico Madrid a revenit de la 0-1 pe teren propriu în returul cu Inter Milano si s-a impus, cu 2-1 la finalul celor 90 de minute. Cum la general scorul a fost 2-2, meciul a intrat în prelungiri si în cele din urma s-a ajuns la loviturile de departajare, unde portarul care îl tine rezerva pe Horatiu Moldovan a înclinat decisiv balanta. Borussia Dortmund învinge PSV si ajunge între primele opt din Liga Campionilor