Au invadat strazile orasului! PSV Eindhoven a invins-o pe Sparta Rotterdam si este campioana in Olanda

publicat 2024-05-05 19:45:07 (Gazeta Sporturilor)

Au invadat strazile orasului! PSV Eindhoven a invins-o pe Sparta Rotterdam si este campioana in Olanda PSV Eindhoven a invins duminica, pe teren propriu, scor 4-2, formatia Sparta Rotterdam, si a devenit matematic campioana Tarilor de Jos.Sparta Rotterdam a deschis scorul la Eindhoven prin Metinho, in minutul 8, din pasa lui Said Bakari. Tot Bakari a adus si egalarea, inscriind in propria poarta, in minutul 19. ...

Anunt "bomba" in noapte ยป CFR Cluj are un nou actionar: "Vreau sa bat echipele din Regat"
Dan Petrescu, detalii despre planul de la CFR Cluj: "Orice jucator este de vanzare!"
Costel Galca vrea schimbarea unei reguli din Superliga dupa ce Craiova a terminat pe 3: "Nu sunt de acord cu multe lucruri"
S-a sucit Louis Munteanu? Ce a spus imediat dupa umilinta din Gruia
"Iei in calcul plecarea de la Craiova?" ยป Andrei Ivan a raspuns fara ezitare
Si-a anuntat plecarea de la echipa imediat dupa finalul play-off-ului: "Vreau mai mult! Este ultimul meu meci aici"
Factorul Petrescu
Ovidiu Ionescu si Eduard Ionescu au ratat biletele individuale olimpice la tenis de masa
Decernam titlul din Premier League la Premier GSP ยป Duminica, editie cu Raul Rusescu inaintea si dupa meciurile din ultima etapa
Galca, inspirat la schimbari ยป Bana a marcat primul gol in Superliga! Nici Koljic n-a dezamagit
"Maestrul" Ciprian Deac a scris istorie in Superliga ยป Borna impresionanta atinsa in meciul cu Farul
Steaua isi continua dominatia in intrecerea nationala de polo masculin ยป A castigat al optulea titlu consecutiv in Superliga
Galca, inspirat la schimbari ยป Bana a marcat primul sau gol in Liga 1, chiar la prima atingere de balon. Koljic ii aduce in avantaj pe olteni
Edi, joac-o p-asta! Birligea a marcat un gol fabulos cu Farul, in ultimul meci inainte de EURO