Eroul lui Napoli, "dubla" in semifinala Supercupei in doar 14 minute. Cum i-a speriat pe fanii campioanei!

publicat 2024-01-19 11:30:11 (Gazeta Sporturilor)

Eroul lui Napoli, Alessio Zerbin (24 de ani) a devenit primul fotbalist ce inscrie doua goluri in Supercupa Italiei (3-0 cu Fiorentina) venind de pe banca de rezerve. Dupa intaia reusita a semifinalei de la Riyadh, extrema stanga s-a lovit cu capul de bara, dar a continuat sa joace. Mai mult, AZ a si inchis tabela aseara, printr-o frumoasa diagonala.Napoli s-a calificat aseara in finala Supercupei, gratie victoriei (3-0) cu Fiorentina. ...

Valeriu Iftime il contreaza pe Marcel Ciolacu: "Astfel de perceptii trebuie aspru taxate"
Ce lovitura! Fotbalistul roman care a luat 2,6 milioane de euro in ultimele 12 luni
Jucatorii si fanii lui Inter Milano sarbatoresc cel de-al 20-lea titlu din Serie A
Jaqueline Cristian, stop in "optimi" la Madrid: "Plec cu incredere si clar imi dau seama ca pot mult mai mult"
PSG a castigat titlul in Ligue 1 » O rivala a trimis trofeul la Paris
Duckadam stie prima retrogradata din Superliga: "Imi pare rau de ei"
Cu el vrea FCSB in Liga Campionilor » MM Stoica: "E cel mai bun atacant roman"
Tony, furios dupa Poli Iasi - UTA: "Cine nu vrea sa lupte, sa plece! Eu vreau sa mancam iarba pe teren"
Goluri romanesti in Trabzon - Gaziantep. Dragus, ce executie!
Mircea Rednic le da peste nas contestatarilor: "Toata lumea zicea ca prima echipa care retrogradeaza e UTA"
Adrian Vasile nu "dezarmeaza", dupa infrangerea cu Metz: "O sa mergem acolo si o sa ne jucam sansa"
Faza halucinanta in play-out-ul din Superliga » Chivulete s-a facut de ras: ce penalty a putut dicta in meciul cu implicatii la retrogradare
VIDEO. Imagini de la antrenamentul Rapidului inainte de partida cu Universitatea Craiova
CSM Bucuresti - Metz 24-27 » Vilde Ingstaadt, declaratii dupa infrangerea din mansa tur a sferturilor EHF Champions League: "Putem recupera 3 goluri in 30 de secunde"
CSM Bucuresti - Metz 24-27 » Adrian Vasile nu este descurajat de infrangerea din mansa tur a sferturile EHF Champions League: "Credem in noi, sansa este acolo"