sport

George Puscas, nominalizat la Golul Lunii August. Slalomul sau din meciul cu Cardiff inca ii uimeste pe englezi VIDEO

George Puscas a fost ales pentru primul sau gol marcat in Championship. El a inscris in minutul 25, in partida pe care Reading a disputat-o pe teren propriu, la 18 august, cu Cardiff City, in etapa a III-a, dupa o frumoasa actiune personala, inceputa in propria jumatate de teren. In acea partida, internationalul roman a mai marcat o data, in minutul 40, golul de 2-0. Meciul s-a terminat cu scorul de 3-0. Au mai fost nominalizati in aceasta ancheta Jack Marriott de la Derby County si Cauley Woodrow de la Barnsley.

tic

Apple a dezactivat din software o functie importanta de pe iPhone 11. Ar putea sa o activeze mai tarziu (Telefoane mobile)

Aboneaza-te acum Facebook Newsletter * Sunt de acord cu Politica de confidentialitate Evenimentul Apple de saptamana trecuta a fost pe de-o parte impresionant, Apple reusind sa creasca interesul publicului cu noile sale smartphone-uri, in ciuda upgrade-urilor minore, insa pe de alta parte a fost dezamagitor. Zvonurile de dinaintea lansarii vorbeau despre integrarea unor noi functii precum incarcare wireless bilaterala si suport pentru Apple Pencil. Din pacate insa, niciuna dintre acestea nu au fost confirmate oficial.

culinar

Tort de ciocolata

Mod de preparare Tort de ciocolata blat: Se separa albusurile de galbenusuri. Albusurile se bat spuma, in timp ce galbenusurile le amestecam cu cele 4 linguri de ulei. Ultimele se adauga apoi unul cate unul pana se incorporeaza in compozitia de albusuri obtinuta. Se adauga in ploaie cele doua cani de faina, cacaoa si se amesteca pana se omogenizeaza toate ingredientele. Apoi se pune intr-o forma rotunda pentru torturi sau o oala de dimensiuni potrivite. Se introduce apoi la cuptorul incins in prealabil pentru 45 -50 de minute.