Simona Halep n-a mai castigat un meci din luna august. Numarul 1 mondial a ajuns la cinci infrangeri consecutive

publicat 2019-01-09 08:45:36 (Romania TV)

Simona Halep n-a mai castigat un meci din luna august. Numarul 1 mondial a ajuns la cinci infrangeri consecutive Halep avea 2-0 in intalnirile directe cu Barty si era mare favorita la victorie, chiar daca revenea in circuit dupa o absenta de trei luni. Statutul de numar 1 mondial obliga, daca nu la o evolutie solida, macar la un joc competitiv, insa compatrioata noastra nu s-a ridicat peste un nivel modest, fiind mereu cu un pas in urma adversarei. In primul set, Halep a avut trei mingi de break la scorul de 4-4, dar le-a ratat pe toate, iar apoi a pierdut setul cu 4-6. In setul al doilea, romanca a reusit un break la 3-3 si a preluat conducerea (4-3), dar apoi a pierdut trei ghemuri la rand si meciul.

Alte stiri de la Romania TV:
Oana Zavoranu a izbucnit: "Cat de toparlanca, melteanca, ordinara, neam prost si centurista trebuie sa fii?". Cine a scos-o din minti
Motivare CCR: Cine are un interes personal in legatura cu o decizie a unei entitati publice sa se abtina de la luarea deciziei
Andreea Mantea s-a intors in Romania si a mers direct la MEDIC. "Am venit prea tarziu"
Consiliul Concurentei a sanctionat trei companii de pe piata lemnului pentru trucarea unei licitatii
Laura Codruta Kovesi, pe lista scurta pentru functia de procuror-sef european
Care sunt casele de schimb valutar unde se gaseste cel mai ieftin euro
Ioana Condea, tanara mutilata si bagata in coma de un proxenet, a murit
Biletul zilei 23 ianuarie. Pe ce meciuri sa pariezi azi
Max Verstappen s-a dat cu monopostul de Formula 1 pe o partie de schi VIDEO
NASA va incerca sa devieze un asteroid de pe orbita sa in anul 2022
Usain Bolt, ofertat de o echipa din Liga 1. "Doar sa stea in stadion sau sa se plimbe prin oras si tot ar fi un castig!"
Remus Pricopie: Ceea ce incearca sa faca Viorica Dancila este o naivitate politica. Nu ai cum sa pacalesti o tara intreaga
Doi romani au dat spargere la brutarie si au fugit cu un cantar in loc de casa de marcat cu bani
Le Monde: "Este singurul tratat de divort posibil", avertizeaza Barnier Londra, care va trebui sa plateasca factura Brexitului
Cererea de liberare conditionata a fostului presedinte CJ Constanta, Nicusor Constantinescu, respinsa