Bayern Munchen s-a calificat in finala Cupei Germaniei!

publicat 2020-06-11 11:17:00 (Puterea)

Bayern Munchen s-a calificat in finala Cupei Germaniei! Echipa Bayern Munchen s-a calificat in finala Cupei Germaniei la fotbal, invingand, miercuri seara pe teren propriu, formatia Eintracht Frankfurt cu scorul de 2-1. Gazdele au deschis scorul in prima repriza, prin Ivan Perisic (14), insa Eintracht a restabilit egalitatea in repriza secunda, prin Danny Da Costa (69). Bayern a obtinut victoria gratie golgheterului sau Robert Lewandowski (75), polonezul ajungand astfel la 45 de goluri inscrise in toate competitiile, de la debutul acestui sezon. Pentru validarea golului lui Lewandowski a fost nevoie, insa, de arbitrajul video, dupa ce conducatorul jocului a refuzat initial sa in acorde, pe motiv de ofsaid.

Alte stiri de la Puterea:
Mita electorala la Giurgiu. Un primar PSD din fieful lui Badalau a impartit alimente locuitorilor, cu masina primariei
Simona Halep s-a calificat lejer in semifinale la Praga, unde o asteapta pe Irina Begu
Guvernul AMANA cresterea salariilor profesorilor. Orban: "Cand iti scad veniturile, nu te duci sa iti bei banii la carciuma"
Jocul Fortnite va fi SCOS din magazinele Google si Apple
Romanii au nevoie de TEST PCR NEGATIV pentru CORONAVIRUS la intrarea in Serbia
Vor "sa munceasca" altceva: Se schimba paradigma la joburi
Mario Iorgulescu, trimis in judecata pentru omor si conducere a unui vehicul sub influenta alcoolului si a altor substante
DINAMO. Decizie ciudata a noului actionarat: Danciulescu a fost dat afara!
Controverse PE DECESE in Anglia
De acum si pana in septembrie: IMPORTANTE expozitii pe care le poti vedea
Renasterea Irinei Begu. Victorie dupa un meci INCREDIBIL la Praga
ALERTA ANPC. Un GEL dezinfectant periculos pentru sanatate s-ar afla la vanzare in Romania
Incredibil la ce nu are Romania ACCES
Patru cazuri de infectare cu noul coronavirus la FCSB, cu o saptamana inainte de startul noului sezon din Liga I