Irina Begu, la un pas de descalificare la Roland Garros: racheta aruncata de romanca a aterizat in tribune si a fost la un pas sa loveasca un copil

publicat 2022-05-26 14:45:10 (Gazeta Sporturilor)

Irina Begu, la un pas de descalificare la Roland Garros: racheta aruncata de romanca a aterizat in tribune si a fost la un pas sa loveasca un copil Irina Begu (31 de ani, 63 WTA) a fost protagonista unui moment delicat in meciul din turul II de la Roland Garros, disputat impotriva rusoaicei Ekaterina Alexandrova (27 de ani, 31 WTA).  In setul decisiv, in momentul in care era condusa cu 0-2, romanca a izbit racheta de pamant, aceasta ricosand in tribuna din spatele arbitrului de scaun. Partida a fost intrerupta cinci minute, iar Irina a fost iertata si a putut continua meciul. ...

Ce l-a nemultumit pe Balint dupa a doua victorie la Universitatea Craiova + Concluzia lui Andrei Ivan
A plecat de la Rapid si a semnat cu o alta echipa din Liga 1» E deja in cantonament
"Asa se poarta un costum" » Roger Federer, impecabil intr-o aparitie-surpriza la Wimbledon
Barcelona renunta la 4 jucatori » Xavi nu-i vrea la reunirea de luni
Au iesit la iveala adevaratele motive pentru care a fost demis Mircea Rednic la Dinamo. Raportul lui Zavaleanu de la Tribunal
Accident teribil in Formula 2! » S-a urcat cu monopostul peste un adversar si era sa provoace o tragedie
Pasi inapoi
Stupoare in relatia Anamaria Prodan - Laurentiu Reghecampf! Ce a anuntat impresara: "Da, facem asta"
Salah si linistea de la Liverpool
MP al Marii Britanii » Carlos Sainz pleaca din pole + Cum arata grila de start
Romanul Cristian Ciocan, infrangere in meciul disputat pe Wembley pentru centurile WBO International si WBC Silver
Nadal, acuzat de fani dupa gestul de la Wimbledon: "O scena patetica" + Cum a reactionat spaniol la final
Alt atacant de nationala pe drumuri » Brighton vrea sa scape definitiv de Florin Andone
Dupa un discurs de 20 de minute, Gigi Becali s-a certat pentru ca i-a criticat pe judecatori si procurori: "Bai, dar ce nebun sunt, ma... Schimb numarul si nu mai raspund"
Concluziile lui Loti Boloni, dupa prima saptamana la Metz: "Sa privim adevarul in fata"