Pacientul englez

publicat 2022-05-26 10:15:11 (Gazeta Sporturilor)

Pacientul englez Man City e campioana pentru ca n-a mai stiut sa piarda meciul decisiv. Sistemul creat de Guardiola a evadat in ultima clipa din propriul blocaj: meciul-cheie.  La 0-2, cu Aston Villa, in minutul 76, un vizitator austriac a aparut pe tusa, l-a vazut pe Guardiola gesticuland disperat si l-a luat pe Gundogan deoparte. De cine e vorba? De Dr. Freud si cheia care descatuseaza blocajele psiho-mentale. Au urmat 3 goluri in 5 minute si reprimarea blestemata s-a risipit. ...

La ce sa fii atent atunci cand comanzi cutiile postale pentru bloc
Primul transfer al "cainilor" cere intariri urgente: "Liga 2 e mai grea decat primul esalon"
Airsoft sau Paintball - ce sa alegi?
Robert Nita, dupa finala Survivor: "Am trait niste sentimente incredibile!"
Problemele lui Robert Nita in Asia: "Spalam scaunele cu periuta, am mers la psiholog!"
Cat valoareaza Octavian Popescu? Robert Nita: "Tavi nu este o certitudine. Are nevoie de un psiholog"
Robert Nita despre retragerea lui Mitrita de la nationala: "Il inteleg din punct de vedere fotbalistic"
Cum vede Robert Nita performantele lui David Popovici: "Noi nu avem niciun merit"
Robert Nita ataca televiziunea de stat: "David Popovici avea locul 8 asigurat, cum sa nu transmiti finala?"
Meciul Zilei New York Red Bulls - Atlanta United. Ce pariemla duelul din Statele Unite
Entorsa de glezna: Diagnostic, simptome si tratament
Ana Bogdan si Irina Bara, meciuri de foc in turul II la Wimbledon! Kvitova si Badosa le sunt adversare
Florin Nita ar fi primit o oferta din Liga 1, dupa anuntul ca pleaca de la Sparta Praga
Cine transmite FC Pyunik Erevan - CFR Cluj, debutul campioanei in preliminariile Ligii Campionilor
Continua scandalul in care Ronaldo a fost acuzat de viol » Cristiano solicita despagubiri